Kreds / Fynsmestre

KREDS/FYNSMESTER 2020

Old Boys - B67-3

Kreds 1: Næsby
Kreds 2: B67-3
Kreds 3: Nr. Broby 4
Bedste 2ér: SSV Højfyn

Fynsmester 2020 – B67-3

Super Old Boys - Ingen Fynsmester.

Kreds 6: Dalum
Kreds 7: Thurø
Kreds 8 : B.B.B
Kreds 9: Aarup

Veteraner - Ingen Fynsmester

Kreds 10: OKS 2
Kreds 11: Nr.Lyndelse/Søby
Kreds 12: Agedrup
Bedste 2’er: Aarslev

Super Veteraner - Ingen Fynsmester

Kreds 14: B67
Kreds 15: B1909 2
Kreds 16: Skamby 2
Bedste 2’er Munkebo 2

Platinhold - B. Marienlyst

Fynsmester – B. Marienlyst

Guldhold - B 1913

Fynsmester – B 1913

Bronzehold - Fynsmester TPI Odense 6

Kreds 22: Fynsmester TPI Odense 6

Kreds/Fynsmester 2019

Old Boys - SFB Svendborg

Kreds 1 – Ingen
Kreds 2 – SFB Svendborg
Kreds 3 – Røde Stjerne
Bedste 2’er – Ingen

Fynsmester – SFB Svenborg

Super Old Boys - AC Odense

Kreds 6 – AC Odense
Kreds 7 – Højby
Kreds 8 – Ebberup
Kreds 9 – Morud/Veflinge

Fynsmester – AC Odense

Veteraner - OKS 2

Kreds 10 – OKS 2
Kreds 11 – Nr. Lyndelse/Søby
Kreds 12 – Veflinge/Morud
Bedste 2’er – Agedrup Boldklub

Fynsmester – OKS 2

Super Veteraner - Skamby

Kreds 14 – Aarslev
Kreds 15 – OKS
Kreds 16 – Aarup
Bedste 2ér – Skamby

Fynsmester – Skamby

Sølvhold - Sanderum 3

Fynsmester – Sanderum 3

Platinhold - Taasinge

Fynsmester – Taasinge

Guldhold - B 1913

Fynsmester – B 1913

Bronzehold - OB

Fynsmester – OB

Kreds/Fynsmester 2018

Old Boys - AC Odense

Kreds 1 – AC Odense
Kreds 2 – Kerteminde
Kreds 3 – B. Røde Stjerne

Fynsmester – AC Odense

Super Old Boys - Morud/Veflinge

Kreds 6 – Fraugde
Kreds 7 – Thurø
Kreds 8 – Morud/Veflinge
Kreds 9 – KRFK

Fynsmester – Morud/Veflinge

Veteraner - Aarslev

Kreds 10 – OKS 1
Kreds 11 – Aarslev
Kreds 12 – Strib
Bedste 2’er – Agendrup
(Stillede ikke op)

Fynsmester: Aarslev

Super Veteraner - Skamby

Kreds 14 – Vindinge
Kreds 15 – Holluf/Pile
Kreds 16 – Skamby
Bedste 2’er – KRFK

Fynsmester – Skamby

Sølvhold - FC United

Fynsmester – FC United

Platinhold - Taasinge

Fynsmester – Taasinge

Guldhold - Allested

Fynsmester – Allested

Bronzehold - OB

Fynsmester – OB

Kreds/Fynsmester 2017

Old Boys - Dalum

Kreds 1 – Aarslev
Kreds 2 – Dalum

Fynsmester – Dalum

Super Old Boys - Nr. Lyndelse/Søby

Kreds 6 – Fraugde
Kreds 7 – Nr. Lyndelse/Søby
Kreds 8 – FC Broby
Kreds 9 – KRFK

Fynsmester – Nr. Lyndelse/Søby

Veteraner - Strib

Kreds 10 – OKS 1
Kreds 11 – Fraugde
Kreds 12 – Strib
Bedste 2’er – Aarslev

Fynsmester – Strib

Super Veteraner - Skamby

Kreds 14 – B 1909
Kreds 15 – Agedrup
Kreds 16 – OKS
Kreds 17 – Skamby

Fynsmester – Skamby

Sølvhold - Ringe

Kreds 18 – Ringe
Kreds 19 – Odense KFUM

Fynsmester – Ringe

Platinhold - Tåsinge

Fynsmester – Tåsing

Guldhold - Lumby 88

Fynsmester – Lumby 88

Bronzehold - OB

Fynsmester – OB

Kreds/Fynsmester 2016

Old Boys - DSIO

Kreds 1 – Aarslev
Bedste 2’er – Langeskov
Kreds 2 – FC Broby
Bedste 2’er – DISO

Fynsmester – DSIO

Super Old Boys - B. Marienlyst

Kreds 6 – B. Marienlyst
Kreds 7 – Rudkøbing
Kreds 8 – FC Broby
Kreds 9 – Allesø

Fynsmester – B. Marienlyst

Veteraner - OKS 1

Kreds 10 – Agedrup
Kreds 11 – OKS 1
Kreds 12 – Aarslev 1
Kreds 13 – Strib

Fynsmester – OKS 1

Super Veteraner - Langtved

Kreds 14 – Langtved
Kreds 15 – B. 1908
Kreds 16 – Skamby
Bedste 2’er – OKS

Fynsmester – Langtved

Sølvhold - Vindinge

Kreds 18 – Vindinge
Kreds 19 – Allesø

Fynsmester – Vindinge

Platinhold - Tarup/Paarup

Fynsmester – Tarup/Paarup

Guldhold - Nørre Aaby

Fynsmester – Nørre Aaby

Bronzehold - OB

Fynsmester – OB

Kreds/Fynsmester 2015

Old Boys - FC Broby

Kreds 1 – Langeskov
Kreds 2 – DSIO
Kreds 3 – FC Broby
Bedste 2’er – Middelfart

Fynsmester – FC Broby

Super Old Boys - Fraugde

Kreds 6 – B. Marienlyst
Kreds 7 – Fraugde
Kreds 8 – Ejby
Kreds 9 – KRFK

Fynsmester – Fraugde

Veteraner - Aarslev 1

Kreds 10 – Munkebo
Kreds 11 – OKS 1
Kreds 12 – Aarslev
Kreds 13 – Strib

Fynsmester – Aarslev 1

Super Veteraner - B1909

Kreds 14 – Agedrup
Kreds 15 – OKS
Kreds 16 – Skamby
Kreds 17 – B1909

Fynsmester – B1909

Sølvhold - Allesø

Kreds 17 – Rolfsted
Kreds 18 – Allesø

Fynsmester – Allesø

Platinhold - TPI Odense

Fynsmester TPI Odense

Guldhold - Nr. Aaby

Fynsmester – Nr. Aaby

Bronzehold - Tved

Fynsmester – Tved

Kreds/Fynsmester 2014

Old Boys - B. Marienlyst

Kreds 1 – Kerteminde
Kreds 2 – DSIO
Kreds 3 – Middelfart
Bedste 2’er – B. Marienlyst

Fynsmester – B. Marienlyst

Super Old Boys - B. Marienlyst 2

Kreds 6 – B. Marienlyst 2
Kreds 7 – Fraugde
Kreds 8 – Ejby
Kreds 9 – KRFK

Fynsmester – B. Marienlyst 2

Veteraner - OKS 1

Kreds 10 – Vindinge
Kreds 11 – OKS 1
Kreds 12 – Ubberud
Kreds 13 – Strib

Fynsmester – OKS 1

Super Veteraner - Skamby

Kreds 14 – Fjordager
Kreds 15 – Skamby

Fynsmester – Skamby

Sølvhold - Allesø

Kreds 16 – Rolfsted
Kreds 17 – Allesø

Fynsmester – Allesø

Guldhold - Allested

Kreds 18 – Allested

Fynsmester – Allested

Kreds/Fynsmester 2013

Old Boys - Middelfart

Kreds 1 – Kerteminde
Kreds 2 – DSIO
Kreds 3 – Middelfart
Bedste 2’er – Røde Stjerne 2

Fynsmester – Middelfart

Super Old Boys - B. Marienlyst

Kreds 6 – B. Marienlyst
Kreds 7 – Højby
Kreds 8 – Skt. Klemens/F
Kreds 9 – Klinte Grindløse

Fynsmester – B. Marienlyst

Veteraner - Munkebo

Kreds 10 – Munkebo
Kreds 11 – ABB
Kreds 12 – Assens
Kreds 13 – Strib

Fynsmester – Munkebo

Super Veteraner - Nr. Aaby

Kreds 14 – Langeskov
Kreds 15 – Nr. Aaby

Fyensmester – Nr. Aaby

Sølvhold - Allesø

Kreds 16 – Allesø

Fynsmester – Allesø

Guldhold - Allested

Kreds 17 – Allested

Fynsmester – Allested

Kreds/Fynsmestre 2012

Old Boys - DSIO

Kreds 1 – Kerteminde
Kreds 2 – DSIO
Kreds 3 – Morud
Bedste 2’er – Birkende

Fynsmester – DSIO

Super Old Boys - B. Marienlyst

Kreds 5 – B. Marienlyst
Kreds 6 – Fraugde
Kreds 7 – Nr. Lyndelse/Sø
Kreds 8 – Verninge
Kreds 9 – Aunslev

Fynsmester – B. Marienlyst

Veteraner - Otterup

Kreds 10 – Aunslev
Kreds 11 – OKS
Kreds 12 – Assens
Kreds 13 – Otterup

Fynsmester – Otterup

Super Veteraner - Langeskov

Kreds 14 – Langeskov
Kreds 15 – Skamby

Fynsmester – Langeskov

Sølvhold - Allesø

Kreds 16 – Allesø

Fynsmester – Allesø

Guldhold - Korup

Kreds 17 – Korup

Fynsmester – Korup

Kreds/Fynsmestre 2011

Old Boys - Middelfart

Kreds 1 – Kerteminde
Kreds 2 – Ebberup
Kreds 3 – Middelfart
Bedste 2’er – Veflinge

Fynsmester – Middelfart

Super Old Boys - Munkebo 2

Kreds 6 – Munkebo 2
Kreds 7 – Nr. Lyndelse/Sø
Kreds 8 – Allested
Kreds 9 – Otterup

Fynsmester Munkebo 2

Veteraner - OKS

Kreds 10 – B.1909
Kreds 11 – Holluf/Pile
Kreds 12 – OKS
Kreds 13 – Otterup

Fynsmester – OKS

Super Veteraner - Nr. Åby

Kreds 14 – B.1913
Kreds 15 – Nr.Aaby

Fynsmester – Nr.Aaby

Kreds 16 - Posten

Kreds 16 – Fynsmester Posten

Kreds 17 - Næsby

Kreds 17 – Fynsmester Næsby

Kreds/Fynsmestre 2010

Old Boys - Marienlyst

Kreds 1 – Marienlyst
Kreds 2 – Verninge
Kreds 3 – Vissenbjerg
Bedste 2’er – Kerteminde

Fynsmester – Marienlyst

Super Old Boys - Klinte/Grind

Kreds 6 – Agedrup/Bul
Kreds 7 – Verninge
Kreds 8 – Kirkeby
Kreds 9 – Klinte/Grind

Fynsmester – Klinte/Grind

Veteraner - OKS

Kreds 10 – Dalby
Kreds 11 – OKS
Kreds 12 – Assens
Kreds 13 – Aarup 2

Fynsmester – OKS

Super Veteraner - Nr. Åby

Kreds 14 – B.1913
Kreds 15 – Nr. Aaby

Fynsmester – Nr.Aaby

Kreds 16 - Allesø

Kreds 16 – Fynsmester Allesø

Kreds 17 - Rolfsted

Kreds 17 – Fynsmester Rolfsted

Kreds/Fynsmestre 2009

Old Boys - B.Marienlyst

Kreds 1 – Agedrup/Bull
Kreds 2 – Ørbæk
Kreds 3 – B.Marienlyst
Kreds 4 – Båring

Fynsmester – B.Marienlyst

Super Old Boys - Verninge

Kreds 6 – Langtved
Kreds 7 – Verninge
Kreds 8 – Nr. Lyndelse/S
Kreds 9 – Klinte Grindløse

Fynsmester – Verninge

Veteraner - Assens

Kreds 10 – Fjordager
Kreds 11 – Korup
Kreds 12 – Assens
Kreds 13 – Otterup

Fynsmester – Assens

Super Veteraner - Nr. Åby

Kreds 14 – Langeskov
Kreds 15 – Nr. Åby

Fynsmester – Nr. Åby

Kreds 15 - Allesø GF

Kreds 15 – Fynsmester Allesø GF

Kreds/Fynsmestre 2008

Old Boys - Thurø

Kreds 1 – Kerteminde
Kreds 2 – Thurø
Kreds 3 – Veflinge
Kreds 4 – Bogense

Fynsmester – Thurø

Super Old Boys - Bogense

Kreds 6 – Munkebo
Kreds 7 – Verninge
Kreds 8 – Brylle
Kreds 9 – Bogense

Fynsmester – Bogense

Veteraner - Aarup

Kreds 10 – B.Marienlyst
Kreds 11 – Skt.Klemens/F
Kreds 12 – Aarup
Bedste 2’er – Holluf Pile

Fynsmester – Aarup

Super Veteraner - B. 1913

Kreds 13 – B.1913
Kreds 14 – Strib

Fynsmester – B. 1913

Kreds 5 - Posten

Kreds 5 – Fynsmester Posten

Kreds/Fynsmestre 2007

Old Boys - Munkebo

Kreds 1 – Munkebo Kreds
Kreds 2 – Thurø
Kreds 3 – B .Marienlyst
Kreds 4 – Middelfart

Fynsmester – Munkebo

Super Old Boys - Bogense

Kreds 6 – Munkebo
Kreds 7 – Agedrup/Bull
Kreds 8 – FC Broby
Kreds 9 – Bogense

Fynsmester – Bogense

Veteraner - Munkebo

Kreds 10 – Munkebo
Kreds 11 – Ubberud
Kreds 12 – Assens FC
Bedste 2ér – Skt.Klemens/F

Fynsmester – Munkebo

Super Veteraner - Vissenbjerg

Kreds 13 – Kerteminde
Kreds 14 – Vissenbjerg

Fynsmester – Vissenbjerg

Kreds 15 - Skt. Klemens/F

Kreds 15 – Fynsmester Skt. Klemens/F

Kreds/Fynsmestre 2006

Old Boys - B. Marienlyst

Kreds 1 – KR 70
Kreds 2 – Ørbæk
Kreds 3 – B. Marienlyst
Kreds 4 – Gelsted

Fynsmester – B. Marienlyst

Super Old Boys - Bogense

Kreds 6 – Langtved
Kreds 7 – Agedrup/Bull
Kreds 8 – FC Broby
Kreds 9 – Bogense

Fynsmester – Bogense

Veteraner - Nr. Åby

Kreds 10 – Fjordager
Kreds 11 – B.B.B.
Kreds 12 – Nr.Åby
Bedste 2’er – AFK Nyborg

Fynsmester – Nr.Åby

Super Veteraner - Vissenbjerg

Kreds 13 – Søhus
Kreds 14 – Vissenbjerg

Kreds 14 – Vissenbjerg